? Kadim Hikmet Akademisi | Akademi | Başkan
HESABIM
G?R?? YAP

Ho?geldiniz! Hesab?n?za buradan giri? yapabilirsiniz.ya da
YENİ HESAP OLUŞTUR

Bilgilerinizi girerek yeni bir hesap edinebilirsiniz.Cevdet Yaşaroğlu

 

1965 yılında Bayburt’da doğdu. İlk öğrenimini Gümüşhane’de, orta öğrenimini Bayburt İmam Hatip Lisesi’nde, yüksek öğrenimini ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nde tamamladı.

1990 yılında Başbakanlık Aile Araştırma Kurumu’na uzman yardımcısı olarak girdi. Uzmanlıktan sonra 2 yıl kurum başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Başlıca Türkiye’de sebep ve sonuçlarıyla iç göç, sosyal politikalar, aile ve temel hizmet politikaları, nüfus etütleri ve demografi, kentleşme ve sosyal kimlik gibi alanlarda araştırma ve çalışmalar yaptı.

TBMM Sosyal Güvenlik Araştırma Komisyonu Uzmanlığı yaptı ve Türkiye’nin Sosyal Güvenlik Sorunları ve Çözüm Önerileri Raporu’nun hazırlanmasında uzman olarak görev aldı.

1996 yılında kamudan ayrılarak ticarete atıldı. Altmıştan fazla ülke kurumları ile ticari faaliyet yürüten bir ticaret şirketi kurdu.

2009 yılında Kalıcı Değerler ve Maarif Vakfı’nı kurdu. Halen hem kurduğu şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı hem de Vakfın Mütevelli Heyet Başkanlığı'nı yürütmektedir.

Âdem Kelimesindeki İlâhî Hikmet Fassı’nın tercüme ve şerhinden oluşan yayımlanmış bir eseri bulunmaktadır.

İngilizce ve Arapça bilmektedir.